Jsou dezerty, které si dáte jen jednou za čas. A pak jsou takové, které mů- žete jíst každý den. A právě mezi ně patří klasika mezi sladkými chlebíčky – citronovo-makový chléb z třeného těsta. Pokud si navíc dáte do 11 hodin svou oblíbenou kávu, dostanete k ní pořádný kousek za zvýhodněnou cenu.

Třené těsto je jedním z nejběžnějších těst pro domácí pečení. Nešlehá se, ale míchá čili tře. Při pečení také nevyběhne jako jiná těsta. Nabude asi jen o třetinu až polovinu svého objemu zasyrova. Proto působí poměrně hutně, zato se krásně krájí a je vláčné a lehounké.

Citron a mák
Celosvětově oblíbená chuťová kombinace. Narazíte na ni v Praze i třeba v Buenos Aires. Díky přidané citronové šťávě je chuť tohoto chlebíčku výrazná a svěží. Chléb je přitom příjemně sladký a při kousání vám bude mezi zuby krásně praskat český modrý mák.

Spojení kávy a skořice je kouzelné, a to nejenom chuťově. Skořice je totiž přírodní zázrak. Funguje jako přírodní antibiotikum, má protizánětlivé účinky, zlepšuje trávení a o jejích zeštíhlujících účincích už bylo popsáno mnoho archů křídového papíru těch nejprestižnějších módních časopisů. My ovšem sázíme na její vynikající prohřívací schopnosti a to, že prokazatelně aktivuje mozkové funkce, především paměť. V tandemu s naší kvalitní kávou má naše cappuccino se skořicovým sirupem a skořicovým posypem účinky přímo kouzelné!

Charitativní Skořicové cappuccino: Není to jen skořicí
A co je ještě lepší – Skořicové cappuccino dokáže vykouzlit úsměv na tváři nejen vám, ale také dětem. Je to jednoduché. Vy si od března do dubna koupíte jedno Skořicové cappuccino a Costa Coffee z vámi zaplacené částky přispěje 45 Kč do sbírky Pomozte dětem. Káva tak přinese radost hned dvakrát – jednou vám a podruhé dětem, které pomoc opravdu potřebují. Pospěšte – akce končí na Velikonoční pondělí 4. dubna benefičním pořadem v České televizi. Spolupráce Costa Coffee s tímto charitativním projektem přitom není žádná novinka. Spolupracujeme tak už od roku 2016. Možná jste si už dřív u nás všimli zapečetěných kasiček nebo čokoládiček s logem kuřete.

Pomáhat je lehké jako pírko
Dětem můžete v rámci projektu pomoct samozřejmě i jinak než tím, že si dáte v kavárně Costa Coffee Skořicové cappuccino. Pomáhat jde různými způsoby. Můžete třeba poslat peníze na účet, zaplatit online nebo poslat dárcovskou SMS. Forma vaší pomoci přitom nemusí mít podobu jen peněžitou. Je možné také věnovat službu nebo věcný dar. Anebo nakupovat u partnerských organizací, které pak část výtěžku z vámi zakoupeného zboží nebo služby darují Pomozte dětem za vás. Všechny možnosti, jak pomoct, najdete na pomoztedetem.cz.

Máloco zlepší náladu tak jako čokoláda. A když si ji navíc představíte v kombinaci s klasickým espressem, teplým mlékem a mléčnou mikropěnou, nejde našemu čokoládovému cappuccinu odolat. Espresso a zpěněné mléko stojí v základu přípravy řady druhů káv. Cappuccino je tou nejoblíbenější z nich. Není to přitom jen další variace na kávu s mlékem. Jeho podstata vychází ze tří vrstev, které musí být
v rovnováze: espresso, zpěněné mléko a našlehaná pěna. Uznejte sami – tak přísná klasika přímo volá po nějaké té neřesti – sladkohříšný čokoládový sirup a posyp z čokoládových sušenek je to pravé! Přejeme lahodné mlsání!

Čokoládou vždycky řeknete víc věcí najednou. Je to ten nejlepší projev lásky, náklonnosti a pozornosti. Ta kvalitní se rozplývá na jazyku stejně slastně, jako chutná nejsladší pusa, a voní stejně mile jako voňavá dětská vzpomínka na první čokoládový bonbon. My čokoládou projevujeme lásku nejradši, a proto vám představujeme hned dva čokoládové dorty, které navíc krásně ladí s naší kávou.

Čokoládový dort se slaným karamelem
Tenhle dort má tak lahodně vyváženou krémově jemnou chuť, že je dokonalým doplňkem například espressa. Jeho podstatu tvoří křehké těsto plněné čokoládovým piškotem, uprostřed jsou v čokoládě usazené křupavé kuličky ze slaného karamelu a vše završuje krémová poleva ze slaného karamelu a bílé čokolády. Navrch je posypán čokoládovými plátky a moučkovým cukrem.

Čokoládový dort s malinami
Čokoládový dort s malinami má vytříbený vzhled i chuť. S čokoládou lahodně kontrastuje kyselost malin, což z něj dělá báječného parťáka pro vaše cappuccino nebo caffè latte. Křehký základ s kakaem zaplňuje vrstva hladké čokoládové ganache, na které jsou rozmístěny křupavé kousky čokolády. Dort efektně zdobí celé maliny a čiré malinové glazé.

Co se stane, když se potká horké napěněné mléko v lahodném caffè latte s bílou čokoládou? Vznikne to samé, jako když spojíte dohromady kvalitní kávová zrna s luxusním kakaovým máslem. A když ještě tuto sametovou lahodu doplníte šlehačkou, je tu naše novinka: White mocha caffè latte. White mocha caffè latte je latte s bílou čokoládovou omáčkou a šlehačkou posypanou hoblinkami z bílé belgické čokolády.

Pro členy klubu za půlku
Pokud jste členem Costa Coffee Clubu, stačí si stáhnout voucher, který posíláme v newsletteru. A naše nové latte si můžete dopřát za polovinu ceny.

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás