Kde se čas zastavil?

A obraz zmrznul ve věčné hře světla a tmy

Výstava fotografií opuštěných kostelů Praha 2022


Slovo fotografie znamená kresba světlem. A nejkrásněji se světlu tvoří za přítomnosti tmy. Vybalancováním těchto dvou veličin, z jejich vzájemného kontrastu a vlivu vznikne obraz, který se mihne na pozadí věčnosti. A když jste v tu chvíli na správném místě a zmáčknete spoušť, zamrzne ten obraz v čase. Tato hra světla a tmy se stala mým koníčkem a nyní vám nabízím, abyste ji se mnou hráli. Nebo alespoň pozorovali, jak ji hraji já.
Zmrazil jsem pro vás pár okamžiků té hry světla a tmy, které vám nyní nabízím ke shlédnutí. A jestli u toho budete mít třeba mrazení v zádech nebo dostanete chuť se do té hry zapojit, naplnila výstava své poselství a já budu mít důvod v té nekonečné hře pokračovat.

A proč zrovna opuštěné kostely?
Je až s podivem kolik se takových míst vyskytuje jen v naší republice, a to zejména v oblasti pohraničí. Stávaly zde celé vesnice, ze kterých většinou zbyly pouze ty kostely. A ty zde dál tiše stojí jako němí svědci dějin českého národa. Snad k vám promluví skrze mé fotografie.

Petr H. Křivánek
Jsem brněnský autor - básník, spisovatel a fotograf, který má rád dobrodružství a tajemno života kolem nás. Tvrdím, že my všichni denně prožíváme zázraky, ale již jsme natolik otupěli, že je nevnímáme a potlačujeme, abychom nechali na povrch vyplout šedivé negativismy našich duší a jen si stěžovali na to, že nikdy nedosáhneme toho, čeho chceme. Díky této vsugerované slepotě pak žijeme život, jaký chtějí ostatní, a ne my sami. Jsou však místa, která nás mohou probudit. Ať už jsou kolem nás nebo v nás. Právě tuhle náladu se snažím reprodukovat i ve svých fotografiích.

V roce 2015 vyšla moje kniha básní s názvem Samomluva, jež je výběrem ze čtyř básnických sbírek. V knize se objevují i mé fotografie, které tematicky doplňují básně. Jedna z jeho básnických sbírek se jmenuje Imago et Poema, kde jsou fotografie součástí každé básně.

V roce 2021 vyšel můj román s názvem Krize mého středo-věku, který není příručkou, jak projít se ctí určitou etapu života.

Každá fotografie může být vaše. Jakoukoliv z vystavených fotografii si můžete zakoupit a po skončení výstavy si ji odnést domů i s rámem.

Telefon na domluvu: 603 537 212

Cena za jeden kus – 800kč.WEB
https://mrbin.cz/vystavy/
https://mrbin.cz/

FB
https://www.facebook.com/blogpanaBina/
https://www.facebook.com/groups/2002830573177930/

INSTAGRAM
https://www.instagram.com/krivanek_petr/

YOUTUBE
https://www.youtube.com/channel/UC0wVj2KgYvK_dhh4RoWpfcA

Jsou dva a najdete je na pultech našich kaváren a poznáte je podle červeného svetru. Řeč není o našich baristech, nýbrž o lahodných perníčcích ve svetru, tedy zdobených červenou polevou. Plněné jsou švestkovými povidly a pochlubit se mohou poctivou ruční výrobou a zdobením na zakázku. Made in Czech Republic. A protože jsou v každém balení dva, nejlépe si je vychutnáte se svým partnerem anebo kamarády. Ovšem jsou tak dobré, že se vám možná ani nebude chtít dělit…

Jak si představujete dokonalý jablečný koláč? My jsme naši představu rovnou upekli! A když říkáme, že je náš koláč jablečný, myslíme tím opravdu hodně jablečný! Obsah výběrových čerstvých a křupavých kousků jablek je v něm až 70 %! Pokládané jsou ručně na tenkou vrstvu křehkého základu, dozdobené mandlovými lupínky a skořicí. Pokud milujete štrúdl od babičky, zamilujete si i tento bezlaktózový koláč.

Když křupne kokoska... na jazyku se začnou rozplývat všechny její chutě. Je mimořádně vláčná, dokonale kokosová a směle konkuruje té ve vánoční míse cukroví od babičky. Dejte si ji ke kávě kdykoli během dne a možná se připojíte k řadě zákazníků, kteří našim baristům hlásí, že „lepší nikde nejedli“. Jen pozor, na její bohaté kokosové chuti hrozí závislost!

Jsou tradice, které by se neměly porušovat, a jednou z nich je bezesporu vánoční horká čokoláda z Costa Coffee! V našich kavárnách si Vánoce bez horké čokolády neumíme představit, a tak i letos vám nabízíme tuto lahůdku, která zahřeje v mrazivých zimních dnech a také pohladí na jazyku.

Višňová horká čokoláda 
Dočkali jste se, naše vánoční klasika je opět v nabídce! Bohatá sametová chuť čokolády jde ruku v ruce s říznou chutí višní. Oku lahodící nápoj je zdobený višňovou omáčkou a červenými čokoládovými hoblinkami. Krásně se na ni dívá a ještě lépe chutná


Toblerone horká čokoláda
Čokoláda na druhou, které nelze odolat. Pro všechny milovníky čokolády máme tento horký nápoj s karamelovou omáčkou a medovým sirupem, zdobený šlehačkou a servírovaný s legendární tyčinkou Toblerone. Dopřejte si v Costa Coffee čokoládové potěšení bez výčitek. Kdy jindy než o Vánocích?

 Je vůbec možné, že by někdo ještě neochutnal legendární perníčkové latte? V nabídce je pouze několik týdnů v roce a přitom se opakovaně stává nejoblíbenějším nápojem Costa Coffee. Pokud perníkové latte neznáte, skládá se z jedné až tří dávek kávy – podle velikosti nápoje – doplněné našlehaným mlékem, sirupem s příchutí perníku a kopečkem šlehačky ozdobeným posypkou, ve které trůní a má vše pod dohledem pan Perníček. 

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás