Vyřešte dnešní oběd nebo svačinu. Dejte si svou oblíbenou kávu v primo velikosti za výhodnou cenu a k ní jedno ze dvou meníček.

Menu s louhovaným preclíkem se šunkou a sýrem
Louhované pečivo má intenzivnější chuť než bílé a má taky zlatavější barvu. My jsme se zamilovali do louhovaného preclíku, který jsme také dali do základu tohoto odlehčeného menu. Promazali jsme ho pomazánkovým máslem, proložili šunkou, sýrem a zeleným salátem. K tomu vám ještě naservírujeme Jablečný chléb s karamelem nebo balený nápoj podle vašeho výběru.

Menu s lososovým bagelem
Spojení chuti lososa a bagelu namazaného smetanovým sýrem se v gastronomii zkrátka „našlo“. My jsme tuto osvědčenou lahodnou kombinaci doplnili okurkou. K tomu si vyberte Jablečný chléb s karamelem nebo balený nápoj a můžete si začít pochutnávat.

Crème brûlée, to je francouzský dezert ze smetany, vaječných žloutků a vanilkového lusku pokrytý křupavým karamelem. Dezert, ve kterém je smetana a vanilka, ostatně ani špatně chutnat nemůže. A teď si představte, jak bude asi chutnat cappuccino se sirupem Crème brûlée, posypané čokoládou. Výčitky svědomí rozhodně mít nemusíte. Jeho pitím totiž přispíváte do nadace Costa Foundation.

Někdy se honíme po celém světě, a přitom máme to nejlepší doma. Mák je superpotravina, která u nás roste běžně. Mák má nesrovnatelně víc vápníku než sýr nebo mléko, obsahuje také například hořčík nebo vitamin E. Dokáže zklid- ňovat, zlepšuje spánek, zpoma- luje stárnutí a působí blahodárně na pleť a vlasy. Česko bývá navíc dokonce v pěstování potravinář- ského máku označováno za su- pervelmoc. V Costa Coffee si na něm pochutnáte v pěkně silné vrstvě s máslovou drobenkou navrch. Dejte si kousek Makovce s dro- benkou a svou oblíbenou kávu. Dobrou chuť!

Bylinné čaje umí tělu skvěle pomoct, když to potřebuje nejvíc. Důležitá je správná kombinace směsi a čerstvé bylinky. Díky tomu bude mít čaj sílu a výrazné aroma. 

Aromatea Immunity - šalvěj, máta a oregano. Čaj ze tří bylinek, který se vyplatí zařadit do pitného režimu. Zrovna na podzim byste měli věnova přirozené obranyschopnosti organismu hodně pozornosti. Tato směs dá tělu vše, co v boji proti nachlazení a chřipkám potřebuje. 

Aromatea Relax - tymián, meduňka a majoránka. Voňavější čaj nenajdete. Ne nadarmo se tymiánu říká dobromysl. Opojná vůně bylinek vás příjemně zrelaxuje a uvolní. Zároveň prohřeje a bude hotovým balzámem na duši.

Pro ty, kdo se ještě nechtějí rozloučit s létem, ale už vyhlížejí barevný podzim, je tu Javorové caffè latte s oříšky od Costa Coffee. Kávový nápoj dostal jméno po javorovém sirupu v kávě. Ten svou jemnou, ale sladkou chuti v souhře s oříškovými tóny výborně doplňuje kávovou směs Mocha Italia. Ke kávové siestě si dopřejte i porci domácí šlehačky se sladkým posypem. Ten je z mixu barevných sušenek a při troše představivosti se dá přirovnat k podzimnímu listí. Nemůžete nebo nechcete kravské mléko? Do Javorového caffè latte s oříškem vyzkoušejte mandlový nápoj, který se s ním chuťově doplňuje nejlépe. Mandlový nápoj obsahuje velké množství vitaminů a minerálů. Skvěle pomáhá při překyselení organismu. Neobsahuje sóju.

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás