Tak se nám otepluje. Chtělo by to něco osvěžujícího, lahodného a přitom povzbuzujícího, abychom překonali dozvuky jarní únavy. Ledová káva je skvělá volba. A Cold brew možná ještě o jednu kostičku ledu lepší. Tak do toho!   

Když sepřipravuje Cold brew, neprochází káva kávovarem ani se nezalévá horkou vodou. Cold brew je totiž káva máčená. Místo rozpouštění v horké vodě hraje hlavní roli dlouhá doba louhování. Jak probíhá příprava Cold brew v Costa Coffee? Středně namletou 100% kolumbijskou kávu v papírovém filtru vložíme do velké nádoby s vodou a necháváme louhovat celých dvacet hodin. Poté ji odfiltrujeme, silný koncentrát vychladíme a případně dochutíme. Myslíte si, že nepoznáte rozdíl v chuti oproti klasicky připravené kávě? Určitě poznáte. Cold brew má nižší aciditu a vyšší obsah kofeinu, což se projevuje na jemnější a sladší chuti.  
 
Je libo jahody, marakuju nebo „ryzí“ chuť kávy?
Pro milovníky čisté chuti podáváme Cold brew pouze s ledem, na přání jej můžeme samozřejmě doplnit mlékem. Pokud fandíte ochuceným kávovým nápojům, pak si jistě pochutnáte na Jahodovém cold brew. Kávu smísíme v shakeru s jahodovým pyré a ledem, přelijeme ji přes led a podáváme ozdobenou kousky sušených jahod. Chuťově zajímavé je také Marakujové cold brew. Připravujeme ho stejně jako jahodovou variantu. Nápoj smísíme v shakeru s marakujovým sirupem a servírujeme s plátkem citronu. 
 
Honí vás mlsná, ale zrovna včera jste se rozhodli hubnout do plavek? Dejte si ke kávě něco malého, co se vlastně ani nepočítá. Ideální volba jsou naše minicheesecaky tří příchutí: borůvka, meruňka nebo čokoláda s višní. Základ všech tvoří sušenková drť a krém z tvarohového sýra a bílého jogurtu. Krém v meruňkovém a borůvkovém cheesecaku je doplněný o ovoce, čokoládový cheesecake o 51% hořkou čokoládu a kompotované višně. Vyzkoušejte během jara všechny tři! 
 
 
V Costa Coffee si můžete vybrat ze tří druhů ovocných smoothies. Všechny chuťově dokonale vyladěné nápoje připravujeme z kvalitního hluboce zmrazeného ovoce a jablečného džusu. Varianta Jahodán kombinuje jahody a banán, Malingo maliny, mango, lesní borůvky a jablko, Kokonas ananas s kokosem a mlékem.V našich smoothies nenajdete žádné konzervanty, umělá barviva ani přidaný cukr. Příjemně sladkou chuť obstará jen dokonale dozrálé ovoce.
Muffiny, malé buchtičky v košíčku, jistě důvěrně znáte ze stálé nabídky Costa Coffee. Určitě jste již ochutnali také další „košíčkový“ zákusek, cup cake neboli dortík do hrnečku. Na rozdíl od muffinu je potažený polevou nebo bohatě zdobený krémem. My jsme se rozhodli vložit do papírového obalu křehké těsto, jehož základem je máslo, vejce a mléko, a vytvořit tak další kategorii dezertu do košíčku: cup croissant. Snídaňové Costa Coffee košíčky z croissantového těsta jsme vyšperkovali poctivou malinovou náplní a ozdobili třtinovým cukrem. Vy si je můžete vychutnat ve zvýhodněné snídaňové nabídce, která platí každý den až do 11.00 hod.  Začněte den sladce a dejte si Cup croissants malinovou náplní k jakékoliv kávě podle vašeho výběru! 
 
Proč chutnají naše ledové kávy tak skvěle? Protože je připravujeme ručně, nemixujeme. Ruční šejkrování je ke kávě šetrnější než mixování, a proto ledové kávy připravujeme krátkým protřepáním espressa s ledem. Tím se zachová plná chuť a krémová konzistence. 
 
Iced Latte připravuje barista tak, že vyšejkruje čerstvě připravené espresso s ledem a poté ho přelije přes mléko s ledem. Stejným způsobem probíhá příprava Iced Cappuccino, jen ho na závěr barista korunuje mléčnou pěnou. A jestli dáváte přednost čisté chuti kávy, objednejte si Iced Americano, ve kterém se snoubí jen espresso a led.  
 

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás