10.07.2018

S Frostinem za vůní moře a křikem racků

S Frostinem za vůní moře a křikem racků
Skalnaté zátoky střídají dlouhé písečné pláže. Vítr zvedá vlny, ve vzduchu je cítit sůl. Novinka letošního léta vás přenese do divoké krajiny Bretaně opředené keltskými legendami a mýty. Objednejte si Salted Caramel Frostino a vydejte se na cestu.

Jedním ze symbolů francouzské Bretaně je slaný karamel, kterým jsme se inspirovali při ladění letošní ledové novinky. Salida, jak se slanému karamelu přezdívá, se připravuje ze slaného másla, na které narazíte v Bretani na každém kroku. Na nápad skloubit slané máslo s cukrovinkou přišel jako první francouzský výrobce čokolády Henri le Roux. Jeho slané karamelky byly mnohokrát oceněné a jsou dodnes nepřekonané. A tak se slaný karamel navždy zapsal na seznam největších světových lahůdek.

Nápoj i dezert. Jak chcete
K létu patří vůně moře. A v Bretani voní moře nezaměnitelným způ- sobem. Až si budete chtít přivolat přímořskou atmosféru, objednejte si Salted Caramel Frostino, které spojuje vychlazené espresso, čerstvé mléko a rozmixovaný led. Frostino se slaným karamelem však není jen ledová káva, je to i trochu dezert. Pusťte se do něj, usrkávejte brčkem, ujídejte šlehačku ozdobenou kousky karamelu a vychutnejte si sladko-slanou karamelovou omáčku.

Jak se rodí Frostino?
Základem každého kávového nápoje v Costa Coffee je espresso. A jinak tomu není ani v případě Frostina. Barista extrahuje espresso ze 14 g namletých čerstvých zrn směsi Mocha Italia. Do Frostina velikosti primo připraví jedno espresso, do velikosti medio dva shoty espressa a tři do největšího Frostina velikosti massimo. Espressa přelije barista do kelímku, ten doplní studeným mlékem a ledem. Vše přelije do mixéru. Přidá dávku vanilkové báze, která dodá Frostinu jeho typicky jemnou smetanovou chuť, a pokud si přejete Frostino s příchutí, přilije ještě několik kapek sirupu. V případě Salted Caramel Frostino je to omáčka salted caramel. V mixéru se všechny ingredience spojí do nápoje hladké konzistence, který barista přelije zpět do kelímku a dozdobí šlehačkou. Salted Caramel Frostino doladí omáčkou ze slaného karamelu a posypem. A může se podávat!

Coffee Frostino: doladíme podle vaší chuti
Máte rádi vanilku, karamel nebo čokoládu? Nebo dáváte přednost oříšku či skořici? Vyberte si z široké nabídky kvalitních sirupů a dejte si Coffee Frostino podle vašeho gusta.

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás